Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
Spotkanie polskich himalaistów w Arłamowie

Spotkanie polskich himalaistów w Arłamowie

10 трав. 2019

W dniach 17-19.05.2019 odbędzie się spotkanie szkoleniowe Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera. Przez dwa dni Hotel Arłamów gościć będzie czołowych polskich himalaistów, w tym m.in. Piotra Tomalę, Krzysztofa Wielickiego, Piotra Pustelnika, Rafała Fronię, Marcina Kaczkana czy Artura Małka.

Mimo, że zimowa wyprawa na K2 została przełożona na sezon zimowy 2020 to przygotowania do niej już trwają. Składaja się na nie zarówno wyprawy unifikacyjne jak też obozy szkoleniowe. W przedostatni weekend maja w Hotelu Arłamów zbierze się zespół ludzi związanych z programem PHZ, w tym również członkowie ostatniej narodowej wyprawy na K2.
Celem spotkania będzie przedyskutowanie strategii i kalendarium przygotowań do przyszłorocznej wyprawy na K2. Grupa himalaistów, w tym także członkowie zespołu wyjeżdżającego już 25 maja na Nanda Devi East, przejdzie w Arłamowie serię szkoleń. W sobotę 18 maja zaplanowano dzień otwarty dla mediów.
Lata 2019-20 to – jak mówi kierownik porgramu PHZ Piotr Tomala – czas na organizowanie wypraw i spotkań dla młodych, zdolnych wspinaczy, którzy nie mają doświadczenia w górach wysokich. „Najbliższy rok poświęcimy na wyprawy unifikacyjne i wyjazdy szkoleniowe. Pozwolą nam one poszerzyć kadrę wspinaczy, którzy docelowo będą mogli pojechać do Pakistanu zimą 2020 roku. Pierwsze szkolenie odbyło się w marcu w Tatrach, a kolejne zaplanowane jest w maju. W Hotelu Arłamów spotkamy się szerokim składem ludzi związanych z Polskim Himalaizmem Zimowym, żeby przedyskutować plany na najbliższe półtora roku i realizować kolejne szkolenia” – podsumował Tomala.

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij