Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
JUNO – nasza podopieczna z ZOO Wrocław

JUNO – nasza podopieczna z ZOO Wrocław

18 січ. 2021

Pamiętacie naszą podopieczną z ZOO Wrocław? Przyszła zima, a z nią zmiany u naszych kotów. Juno zmieniła okrywę włosową na zimową, jest teraz bardziej „puszysta i mięciutka".

Nasz ryś Juno dużo czasu spędza na drzewach, gdzie ma swoje ulubione miejsce. Jednak, gdy pogoda robi się nieciekawa, chowa się do swojej rysiej nory. Rysie mają wewnętrzne pomieszczenie wyłożone słomą i bardzo lubią się w niej umościć. Podobne legowisko mają również przygotowane na wybiegu zewnętrznym, taką budkę wyłożoną słomą. Gdy tam leżą, można je podglądać przez szybę.

Zima jest rysiom niestraszna. Juno wykazuje się dużą aktywnością. Często widać jak bawi się jedzeniem – podrzuca nim, skacze na nie - jest to namiastka i trening polowania (właściwy nawet u kotów domowych). Potrafi też zapolować na ptaka, który niebacznie wleci na wybieg. Juno dobrze dogaduje się z siostrą i rodzicami. Jest już dojrzałą samicą. W przyszłości planowany jest jej rozród. Zapraszamy do odwiedzin Juno i innych zwierząt w ZOO Wrocław!

 

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij