Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
FERIE ODKRYWCÓW – IV tydzień (03.02-09.02.2020) z Tomaszem Michniewiczem i Magdaleną Soszyńską

FERIE ODKRYWCÓW – IV tydzień (03.02-09.02.2020) z Tomaszem Michniewiczem i Magdaleną Soszyńską

09 лют. 2020

Podczas czwartego już tygodnia ferii odwiedzili nas w Arłamowie: Tomasz Michniewicz i Magdalena Soszyńska. Oboje zrealizowali niesamowite zajęcia.

 

Tomasz Michniewicz - podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Jest autorem pięciu bestsellerowych i wielokrotnie wyróżnianych reportaży książkowych, jak również programu „Inny świat” w telewizji TTV oraz audycji w Radiu Zet pt. „Mapa świata”, który możemy usłyszeć w każdą sobotę tego miesiąca.
W Arłamowie przygotował bardzo ciekawy plan zajęć dla naszych Gości. Każdego dnia razem z panem Tomkiem przenosiliśmy się w inny zakątek świata. Poznawaliśmy jak wygląda życie codzienne w Afryce, jak się spożywa posiłki w Azji, czy możliwe jest życie na pustyni i jak można jeść… robaki?!

Dzieciaki miały okazję nauczyć się jak używania pałeczek do jedzenia. Spróbowały swoich sił w kaligrafii. Poszerzały horyzonty rozmawiając o zwyczajach i życiu zupełnie odmiennym niż to, które znamy w Polsce. To wspaniała inspiracja okrywać nieznane! Zabawa była przeudana. Pan Tomek zaskarbił sobie serca nie tylko dzieciaków, ale i dorosłych. W zajęcia angażowali się wszyscy. Było wspólne robienie krokodyla z kołder i poduszek – realnych rozmiarów, uciekanie przed nosorożcem, w którego wcielił się jeden z rodziców oraz mnóstwo pytań i zagadek nie tylko pana Tomka ?

Jak zachowywać się przy zwierzętach? Co to jest trąba słonia, co robi, po co jest? Dlaczego zebra jest w paski? Czy zebra jest biała w czarne paski czy czarna w białe paski? Co robi i jak wygląda guziec? Jak się ucieka przed lwem, słoniem czy nosorożcem? Na te i wiele innych pytań Pan Tomek odpowiadał bez najmniejszego problemu. W końcu zna ten zwierzęcy świat doskonale i o zwierzętach opowiada jak nikt inny!

Magdalena Soszyńska trenowanie tańca towarzyskiego zaczęła już w wieku ośmiu lat. Zawodowo tańczyła między innymi z Marcinem Hakielem i Rafałem Maserakiem. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Reprezentuje najwyższą międzynarodową klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich. Wiele z Was zapewne kojarzy Magdę z programu „Taniec z gwiazdami”. Obecnie prowadzi własną szkołę tańca „Soszyńska Dance Academy” w Gdańsku. Specjalnie dla nas w hotelu poprowadziła wyjątkowe zajęcia, podczas których wszyscy brali czynny udział z uśmiechem na twarzy. Jej troska o frajdę najmłodszych i profesjonalne podejście do starszych uczestników sprawiło, że każdy się świetnie bawił oraz chętnie wracał na kolejne warsztaty.

Kolejny tydzień będzie pod hasłem gwiazd dosłownie i w przenośni ;) Odwiedzą nas Karol Wójcicki i Anna Głogowska. Zapraszamy! 

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij