Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
Akcja oddawania krwi w Arłamowie????

Akcja oddawania krwi w Arłamowie????

09 берез. 2022

8 kwietnia 2022 w Hotelu Arłamów odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Ty też możesz pomóc uratować komuś życie, dołącz do akcji!

"Twoja krew, moje życie" to kampania, która propaguje szlachetną ideę honorowego krwiodastwa, dzięki której ratujemy życie.

"Pamiętajmy, że każdy może pomagać i poczuć, że tętni w nas dobro!"

KREW - BEZCENNY DAR

Krwi nie da się wyprodukować – można ją otrzymać wyłącznie w darze od drugiego człowieka. Biorąc udział w akcji oddawania krwi, pomagasz ratować ludzkie zdrowie, a także aktywnie wspierasz ideę
honorowego krwiodawstwa.

KREW ZAWSZE POTRZEBNA

Krew jest potrzebna wielu osobom, między innymi: chorym na nowotwory i zaburzenia krzepnięcia, pacjentom wymagającym transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych, a także osobom rannym w wypadkach.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość. Kobiety mogą oddawać krew co 3 miesiące, a mężczyźni co 2.
 

Przed oddaniem krwi:
????dobrze się wyśpij, 
????wypij około 2 litrów płynów (woda lub soki), 
????zjedz lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek, 
????ogranicz palenie papierosów,
????nie pij alkoholu.

PROCES ODDAWANIA KRWI

Cały proces zajmuje około godziny. Zaczyna się od rejestracji, wypełnienia formularza i wstępnego badania. Wtedy dopiero, po przejściu badań, można oddawać krew (zazwyczaj 450 ml), co zajmuje około 10 minut. Po oddaniu krwi jesteśmy proszeni do spędzenia paru chwil w wygodnym fotelu, aby odpocząć.

Każdy po oddaniu krwi otrzymuje ekwiwalent kaloryczny w postaci 4500 kcal, najczęściej są to czekolady. Dodatkowo za oddanie krwi przysługują dwa dni wolne od pracy. Oddając krew regularnie, można otrzymać tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy, a co za tym idzie wiele przywilejów. Dodatkowym plusem oddawania krwi jest to, że krew jest regularnie badana, a w przypadku jakichkolwiek złych wyników centrum krwiodawstwa od razu informuje dawcę.

Zachęcamy do zapoznania się z pigułką informacyjną:

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij