Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne

Stadnina koni
w Arłamowie

Stadnina koni w Arłamowie swoją historią sięga lat 90. Obecnie w naszej stajni mieszka 15 koni, w tym 3 kucyki i 3 kuce. Prowadzimy tu działalność rekreacyjną na wielu poziomach. 

перегорни

Szkoła jazdy konnej

W ośrodku działa szkoła jazdy konnej, która w krytej ujeżdżalni prowadzi naukę dla dorosłych i dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się też wielogodzinne wyprawy w teren.

Rezerwuj online!

NOWOŚĆ! Zapraszamy do rezerwacji online jazdy konnej przez aplikację Booksy! Kliknij poniżej. 

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z recepcją Centrum Sportowego: tel. +48 13 443 10 85 lub sport@arlamow.pl

Lekcje jazdy konnej

W stadninie prowadzona jest szkółka jeździecka. Mamy konie odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych jeźdźców. Na najmłodszych czekają kucyki szetlandzkie. Stajnia zapewnia odpowiednie kaski oraz kamizelki ochronne.

Konno
w plenerze

Podziwianie wspaniałych krajobrazów wokół Arłamowa podczas konnej przejażdżki to jedna z niewątpliwych atrakcji naszego Hotelu. Ponad 200 ha należących do ośrodka to wspaniała przestrzeń wypełniona zapachami ziół i traw, malownicze pagórki i kręte wąwozy, śpiew ptaków i delikatny szum wiatru oraz strumieni. Wystarczy tylko dosiąść rumaka i odkrywać prawdziwe, dzikie oblicze przyrody.

Duże podziękowania dla grupy animatorów -Karolina, Iga, Monika, Monia i Tomek ! (...) Polecam również lekcje jazdy konnej (pani Kasia - pełen profesjonalizm i talent pedagogiczny ;)) jedzenie ok, dobrym pomysłem są kolacje tematyczne na patio (...).

Szkoła
jazdy konnej

Konie do nauki jazdy są spokojne, odpowiednio wyszkolone i właściwie dobrane do wieku, wzrostu i umiejętności jeźdźca oraz do rodzaju treningu.

Informacje
dla początkujących

Do jazdy konnej, jak do każdego innego treningu sportowego, należy się przygotować. Lekcja dla początkujących trwa 30 minut i odbywa się na lonży (długiej linie trzymanej przez instruktora). Podczas pierwszych lekcji jeździec uczy się, jak złapać równowagę w siodle, jak odpowiednio siedzieć i jak oddziaływać na konia w stępie i w kłusie.

Wszechstronne
szkolenie i rozwój

Nasze metody szkoleniowe przynoszą doskonałe rezultaty. Uczymy nie tylko samej techniki jazdy, ale przede wszystkim elementu kluczowego – odpowiedniej współpracy z koniem, opartej na najlżejszych pomocach, lekkim dosiadzie i sugestii. Wychodzimy z założenia, że jest to podstawowa umiejętność zarówno dla początkujących jeźdźców, jak i dla osób bardziej zaawansowanych, które chcą podnieść swoje umiejętności w ramach przygotowywania się do odznak. Pracujemy z profesjonalnie wyszkolonymi końmi.

Zaawansowany
trening jeźdźca

Zaawansowanym jeźdźcom oferujemy lekcje doszkalające, skoncentrowane na udoskonaleniu dosiadu, tak aby koń nauczył się prawidłowo czytać pomoce jeździeckie. Pracujemy z koniem, ukierunkowując się na lekkie działanie pomocami, przywrócenie chęci do pracy i doskonalenie elementów ujeżdżeniowych oraz na parkurze. Uczymy konia rozluźnienia, postawienia na pomoce i lekkie działanie dosiadem i łydką.

Jak się ubrać do jazdy konnej:

 • Spodnie: idealne spodnie to bryczesy, akceptowalne są także dresy lub legginsy czy getry. Należy unikać spodni sztywnych, nierozciągliwych, z grubymi szwami na nogawkach, np. jeansów lub sztruksów. Spodnie muszą spełniać dwa wymogi: być długie i nie krępować ruchów;
 • Buty: przede wszystkim zakryte! Nawet latem nie zakładamy sandałów ani innego obuwia z odkrytymi palcami i piętami. Buty powinny być ponad kostkę, z możliwie twardą podeszwą (trampki czy buty do biegania nie nadają się, podobnie jak buty trekkingowe i glany). Najlepiej się sprawdzają sztyblety. Są bezpieczne, dość wygodne, o idealnej wysokości;
 • Góra: wybierając bluzkę i ewentualne kolejne nakrycie, należy brać pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze – ubiór musi PRZYLEGAĆ do ciała. Nie wolno iść na lekcję jazdy konnej w powiewających kurtkach oraz zbyt luźnych i dużych koszulach. Instruktor musi widzieć, jak uczeń siedzi, trzyma plecy i ramiona. Po drugie – ubiór musi być CICHY, to znaczy, że nie może szeleścić, wydawać odgłosów, aby nie rozpraszać i nie płoszyć konia. Po trzecie – strój musi być WYGODNY, nie może krępować ruchów. Po czwarte – lepiej ubrać się „na cebulkę”, niż przegrzewać się lub wyziębiać;
 • Długie włosy należy związać, tak by nie ograniczały widoczności w trakcie zajęć.

Pensjonat dla koni w Arłamowie to:

 • dostęp do rozległych pastwisk o zróżnicowanym terenie;
 • najwyższej jakości pasza i ściółka;
 • kryta ujeżdżalnia;
 • myjka letnia;
 • przeszkody;
 • stajnie z 16 przestronnymi boksami (automatyczne poidła, żłoby, oświetlenie);
 • monitoring na terenie całego obiektu i w stajniach;
 • doświadczona i wyspecjalizowana kadra;
 • opieka weterynaryjna, kowalska i trening koni (opcje dodatkowe).
фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij