Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne

Historia
i nowoczesność

Zmodernizowana Rezydencja, połączona podziemnym tunelem z Hotelem Arłamów****, to obiekt historyczny, trwale wpisany w najnowszą historię Polski. 

перегорни

Rezydencja Arłamów

Do dyspozycji Gości pozostają komfortowe pokoje i apartamenty, restauracja à la carte, sala klubowa, bar i sala konferencyjna. Dzięki zachowanej stylistyce luksusu lat 70. i 80. na każdym kroku Goście znajdują odniesienia do wyjątkowej historii tego miejsca.

Luksusowa rezydencja

Rezydencja została zbudowana w latach 60. ubiegłego wieku jako utajniony, zamknięty ośrodek rządowy, z którego korzystać mogli tylko najważniejsi dygnitarze i ich goście. Bywali tu m.in. przywódca Jugosławii Josip Broz Tito, belgijski król Baudouin I z żoną Fabiolą, prezydent Francji Valèry Giscard d’Estaing, a także szachinszach Iranu Mohammad Reza Pahlawi z cesarzową Farah oraz brat cesarza książę Abdorez Pahlawi.

(...)Hotel składa się z budynku głównego, dodatkowych wolnostojących wilii oraz legendarnej rezydencji. Rezydencja to nieodłączna historia trudnej drogi do demokracji, ale jak dziś widać ze szczęśliwym rozwiązaniem. Rezydencja posiada własna restauracje z kuchnia myśliwską, godną polecenia. Ważnym elementem jest tunel łączący ją z budynkiem głównym i basenami.(...)

Stan wojenny

Na kartach najnowszej historii Polski Rezydencja zapisała się jako miejsce internowania Lecha Wałęsy podczas stanu wojennego (w 1982 r.). Ówczesny przewodniczący „Solidarności”, późniejszy laureat Pokojowej Nagrody Nobla oraz prezydent RP, w Apartamencie nr 52 spędził pół roku.

Skarby Matki Ziemi

W grudniu 2015 roku w Rezydencji powstało Muzeum Skarbów Matki Ziemi, a obecnie ekspozycje znajdują się na terenie całego Hotelu Arłamów. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Natura Ziemi udało nam się przygotować wyjątkową ekspozycję, które obejmuje 2000 unikatowych okazów z zarówno terenów Polski, jak i ze świata. Podziwiać można tu m.in. kamienie szlachetne (diamenty, w tym niezwykle rzadki niebieski diament, rubiny, szafiry, szmaragdy, perły) oraz minerały, np.: gips, kwarc, siarkę, rudy żelaza, cynku czy miedzi. 

Wirtualny spacer po Hotelu Arłamów

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij