Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
Akcja oddawania krwi w Hotelu Arłamów 2023

Akcja oddawania krwi w Hotelu Arłamów 2023

17 берез. 2023

W tym roku w Arłamowie odbędą się kolejne akcje honorowego oddawania krwi. Najbliższy termin to 21 czerwca 2023 r. Ty też możesz pomóc uratować komuś życie, dołącz do akcji!

Już po raz kolejny organizujemy w naszym Hotelu wspólną akcję z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa. Najbliższy termin przyjazdu Mobilnego Punktu Poboru Krwi to 21.06, mamy też zaplanowaną kolejną datę - 18.10. Krew można oddawać w godzinach 10:00 – 13:00.

„Twoja krew, moje życie” to kampania, która propaguje szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa. Pamiętajmy, że każdy może pomagać i poczuć, że tętni w nas dobro!

 

KREW - BEZCENNY DAR

Krwi nie da się wyprodukować – można ją otrzymać wyłącznie w darze od drugiego człowieka. Biorąc udział w akcji oddawania krwi, pomagasz ratować ludzkie zdrowie, a także aktywnie wspierasz ideę honorowego krwiodawstwa.

KREW ZAWSZE POTRZEBNA

Krew jest potrzebna wielu osobom, między innymi: chorym na nowotwory i zaburzenia krzepnięcia, pacjentom wymagającym transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych, a także osobom rannym w wypadkach.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość. Kobiety mogą oddawać krew co 3 miesiące, a mężczyźni co 2.

Przed oddaniem krwi:

  • dobrze się wyśpij,
  • wypij około 2 litrów płynów (woda lub soki),
  • zjedz lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek,
  • ogranicz palenie papierosów,
  • nie pij alkoholu.

PROCES ODDAWANIA KRWI

Cały proces zajmuje około godziny. Zaczyna się od rejestracji, wypełnienia formularza i wstępnego badania. Wtedy dopiero, po przejściu badań, można oddawać krew (zazwyczaj 450 ml), co zajmuje około 10 minut. Po oddaniu krwi jesteśmy proszeni do spędzenia paru chwil w wygodnym fotelu, aby odpocząć.

Każdy po oddaniu krwi otrzymuje ekwiwalent kaloryczny w postaci 4500 kcal, najczęściej są to czekolady. Dodatkowo za oddanie krwi przysługują dwa dni wolne od pracy. Oddając krew regularnie, można otrzymać tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy, a co za tym idzie wiele przywilejów. Dodatkowym plusem oddawania krwi jest to, że krew jest regularnie badana, a w przypadku jakichkolwiek złych wyników centrum krwiodawstwa od razu informuje dawcę.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacyjną:

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij