Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
„Na ratunek” czyli przygody rysia Arłamka w bajecznej oprawie. Zapraszamy do lektury!

„Na ratunek” czyli przygody rysia Arłamka w bajecznej oprawie. Zapraszamy do lektury!

27 січ. 2023

W te ferie przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla naszych najmłodszych Gości. „Na ratunek” - pierwsza część „Arłamowskich Bajek” – opowiada o niezwykłej misji, której podjął się ryś Arłamek.

„Na ratunek” to pierwsza z serii edukacyjnych książeczek dla dzieci, które opowiadają o przygodach sympatycznego rysia Arłamka. Bajka autorstwa Jakuba Tylamana wprowadza najmłodszych w niezwykły świat dzikiej przyrody, stanowi wciągającą lekturę, a jednocześnie edukuje – uczy, jak zachować się w sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu.

„Mógłbym spędzić na stoku cały dzień, ale czekała mnie wyprawa w góry, a chciałem wrócić z niej za dnia. Poszedłem więc dalej pieszo, podziwiając cudne widoki i promienie słońca mieniące się w moim centkowanym futerku. Śnieg skrzypiał pod moimi łapkami. Spacer był bardzo udany. Nie chciało mi się wracać, ale wiem, że zimą dni są krótsze i szybko zapada zmrok. Zacząłem więc kierować się w stronę domu. Nagle usłyszałem jakiś smutny dźwięk, jakby płacz. Nasłuchując, podszedłem ku tym odgłosom. Jakie było moje zdziwienie, gdy obok dużej dziupli w starym buku zobaczyłem małego niedźwiadka…” – tak zaczyna się zimowa przygoda rysia Arłamka, który nie zamierza zostawić potrzebującego misia w potrzebie. Zbliża się wieczór, cenny czas ucieka, a nasz bohater musi szybko wymyślić skuteczny plan ratunkowy. Czy Arłamek stanie na wysokości zadania i zdoła uratować niedźwiadka?

O tym dowiecie się z naszej przepięknie ilustrowanej książeczki, której autorem jest Jakub Tylman.

Jakub Tylman to ceniony pedagog i autor książek edukacyjnych dla dzieci. Jest nauczycielem przedmiotów artystycznych, wykładową akademickim oraz inicjatorem nowatorskich projektów edukacyjnych i nieprzeciętnych rozwiązań w edukacji. Pomysłodawca ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych”. Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie „Nauczyciel na Medal”, zwycięzca Plebiscytu Radiowej Czwórki NIEPRZECIĘTNI 2022. Za zasługi dla oświaty i wychowania został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Autorem bajecznych ilustracji do książeczki jest Piotr Krzysztof Socha - grafik, projektant, ilustrator, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Na ratunek książka

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij