Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
Kolarski weekend w Hotelu Arłamów – ORLEN Lang Team Race i ORLEN Wyścig Narodów

Kolarski weekend w Hotelu Arłamów – ORLEN Lang Team Race i ORLEN Wyścig Narodów

29 трав. 2023

W dniach 28-29 maja Hotel Arłamów ponownie stał się ważnym punktem na mapie kolarskiego świata. W sobotę w ramach ORLEN Lang Team Race wystartowali kolarze amatorzy. Na starcie stawiło się ponad 500 uczestników i uczestniczek, którzy zmierzyli się z 75-kilometrowym dystansem i wymagającą górską trasą. Meta i start wyścigu znajdowała się w Hotelu Arłamów. Zwycięzcą sobotniego wyścigu ORLEN Lang Team Race w kategorii open został Adam Wójcik, z kolei najszybsza z pań była Sonia Cięciel.

Dzień później, w niedzielę 29 maja, na fanów kolarstwa czekały jeszcze większe emocje – ostatni, piąty etap międzynarodowego wyścigu ORLEN Wyścig Narodów / ORLEN Grand Prix z metą w Hotelu Arłamów. Rywalizacja w ramach prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23 rozgrywana była na malowniczych trasach trzech krajów – Węgier, Słowacji i Polski, a udział w niej wzięło 25 drużyn z całego świata. 5 etap wyścigu wystartował w Sanoku, a cała trasa licząca 145 km wiodła przez powiaty: leski, przemyski  i bieszczadzki z metą i wielkim finałem w Arłamowie. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniego metra. Zwycięzcą etapu został Antonio Morgado (Portugalia), a pierwszym w klasyfikacji generalnej okazał się Gal Glivar (Słowenia).

Wszystkim triumfatorom obu wyścigów serdecznie gratulujemy!

To już trzeci rok współpracy między Hotelem Arłamów a Lang Team przy organizacji największych wydarzeń kolarskich w Polsce. W poprzednich latach (2021 i 2022) Hotel Arłamów był gospodarzem ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Podczas 78. edycji legendarnego wyścigu Tour de Pologne Arłamów nie tylko znalazł się na trasie wyścigu, ale i stał się jedną z baz dla najlepszych drużyn kolarskich świata rywalizujących w tym wydarzeniu.

Imprezy sportowe – zarówno o charakterze regionalnym, krajowym, jak i międzynarodowym – są na stałe wpisane w kalendarz Hotelu. To część konsekwentnie realizowanej filozofii #ArłaMOVE, której celem i głównym założeniem jest promocja sportu oraz motywowanie do aktywnego wypoczynku i stylu życia, często poprzez współpracę ze znanymi polskimi sportowcami. Hotel Arłamów niejednokrotnie stawał się bazą treningową i miejscem zgrupowań najlepszych drużyn i sportowców różnych dyscyplin. Niedawno do grona oficjalnych ambasadorów Hotelu Arłamów dołączyła Anita Włodarczyk – trzykrotna mistrzyni olimpijska, dla której kilka lat temu została wybudowana rzutnia na terenie kompleksu Hotelu Arłamów.

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij