Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne

Fizykoterapia

Fizykoterapia wykorzystuje zjawiska fizyczne takie jak prąd elektryczny, światło, magnetyzm, ultradźwięki oraz niską temperaturę i oddziałuje za ich pomocą na zmienione chorobowe miejsca.

перегорни

 

 

Fizykoterapia - zabiegi

  • Biostymulacja laserem punktowym  jest to proces przyspieszania lub usprawniania reakcji fizjologicznych, wywołany naświetlaniem tkanek przez promień laserowy. Promieniowanie lasera wywołuje fizjologiczne odruchy układu naczyniowego skóry, co poprawia jej ukrwienie i pobudza procesy metaboliczne i wywołuje reakcje w narządach wewnętrznych. Ma to wpływ na zwiększenie przepływu kiwi, uaktywnia działanie szpiku kostnego, podnosi stężenie adrenaliny, histaminy i serotoniny, co jest mechanizmem działania przeciwbólowego.
  • Diadynamik (prądy Bernarda) polegają na oddziaływaniu prądu stałego i nałożonego na ten prąd odmiany prądu impulsowego małej częstotliwości. Działanie przeciwbólowe, obniżenie napięcia mięśni, rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyrost masy mięśniowej. Prądy wykorzystuje się również do wykonywania elektrostymulacji mięśni i nerwów nieznacznie uszkodzonych.
  • Elekrtostymulacja stosowana jest do mięśni uszkodzonych, przy porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. 
  • Galwanizacja to jeden z zabiegów elektroterapii z wykorzystaniem prądu stałego. Wskazaniem do jej stosowania są między innymi: bóle i przeciążenie mięśni, zapalenia związane z układem nerwowym, nerwobóle, stany po urazach, zaburzenia krążenia obwodowego oraz choroba zwyrodnieniowa stawów.
  • Jonoforeza to zabieg fizykoterapeutyczny, który stosuje się przy wielu rodzajach schorzeń. Polega on na bezinwazyjnym podaniu leku dzięki przepływającemu prądowi o stałym natężeniu przez chore miejsce. 
  • Laser wysokoenergetyczny umożliwia nieinwazyjne i błyskawiczne leczenie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnień pojawiających się w różnych obszarach ciała. Wykorzystywany jest też do efektywnej miejscowej biostymulacji tkanki i przyspieszenia regeneracji organizmu.
  • Prądy Kotza są wykorzystywane do elektrostymulacji zdrowych mięśni. Doskonale sprawdzają się w przypadku rehabilitacji po długotrwałym unieruchomieniu kończyny.
  • Prądy Traeberta o prądy charakteryzujące się silnym działaniem na wybrane struktury układu nerwowego. Poprzez działanie tych prądów na układ nerwowy uzyskuje się na drodze odruchu poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek również w przypadkach zaburzeń krążenia obwodowego.
  • Prądy interferencyjne służą wzmocnieniu mięśni i zmniejszeniu ich napięcia, pobudzeniu krążenia poprzez lepsze ukrwienie, redukcji obrzęków, mają też działanie przeciwbólowe. 
  • Terapia falą uderzeniową to innowacyjna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana w rehabilitacji, w celu zniwelowania przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych oraz kości.
  • Ultradźwięki - leczenie ultradźwiękami znajduje w medycynie bardzo szerokie zastosowanie, głównie z dolegliwościach bólowych, w leczeniu stanów urazowych, skurczy mięśniowych i w chorobach skóry. Ultradźwięki stymulują różne korzystne procesy, poprawiają mikrokrążenie, zwiększają dotlenienie komórek, uśmierzają ból, przyspieszają gojenie się ran i oczyszczają skórę ze zbędnych produktów organicznych.

 

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij