Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne

Termoterapia

Termoterapia to lecznicze działanie wysoką lub niską temperaturą na organizm. W zależności od stosowanej metody jest to ciepłolecznictwo lub zimnolecznictwo.

перегорни

 

 

Termoterapia - zabiegi

  • Kriokomora pomaga m. in. w walce z bólem, przyspiesza rehabilitację i wzmacnia odporność. Leczenie zimnem zaleca się przy zmianach w obrębie układu ruchu. Zwłaszcza przy zapaleniach stawów, zmianach reumatologicznych, stanach pourazowych, bólach kręgosłupa. Krioterapia miejscowa jest zabiegiem z zakresu fizykoterapii polegającym na miejscowym ochłodzeniu chorego miejsca dwutlenkiem węgla w stanie ciekłym. Temperatura gazu wydobywającego się z wylotu dyszy ma od minus 78 do minus 100*C.
  • Krioterapia miejscowa ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Stosowana jest głównie przy świeżych (wczesnych) urazach zarówno układu kostno-stawowego, jak i tkanek miękkich.

  • Strefa schładzania czynność ta wspomaga detoksykację organizmu oraz działa kojąco na skórę. Podczas schładzania dochodzi do utraty ciepła, w związku z czym organizm przestaje wydzielać pot. Obniża się wtedy częstotliwość skurczów serca, krew zostaje wysycona tlenem, a cały organizm staje się mocno natleniony.

  • Promeniowanie podczerwone – Lampa Solux znajduje zastosowanie w przypadkach związanych ze stanem zapalnym, przyczyniając się do poprawy ukrwienia.  Promieniowanie dociera do 3 cm w głąb tkanek: rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając ukrwienie i zmniejszając napięcie mięśni i ból.
  • Sauna lodowa zalecana bezpośrednio po wyjściu z gorącej sauny w celu ochłodzenia ciała, bądź natarcia się lodem. Daje to przyjemne i pobudzające uczucie. Kostki lodu wywołują efekt naturalnego peelingu ciała, wpływają korzystnie na stan skóry ujędrniając ją i wzmacniając naczynia krwionośne.
  • Sauny: sucha, parowa, aromaterapetyczna, kamienna, hammam, panoramiczna. Do największych korzyści korzystania z sauny zaliczymy przede wszystkim: usuwanie toksyn z organizmu – sauna parowa oraz sucha wpływa na potęgowanie procesu pocenia się ciała. Wraz z potem usuwane są z naszego organizmu wszelkie zanieczyszczenia w postaci toksyn oraz metali ciężkich.
фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij