Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne

W harmonii
z naturą

Jesteśmy EKO, a dbałość o środowisko naturalne jest istotną częścią naszej codzienności. Mamy świadomość, że każdy aspekt naszej działalności wpływa na otoczenie. Obecnie wzrasta świadomość społeczna i poczucie odpowiedzialności za to, co nas otacza i za przyszłość naszej planety – także w biznesie.

перегорни

Ekologiczny Hotel Arłamów

Arłamów od początku swojej działalności stawia na proekologiczne działania i rozwiązania. Mając szczególnie na uwadze nasze położenie jako "hotel blisko natury" – w środku tak bogato przyrodniczo terenu – traktujemy środowisko z szacunkiem i dbałością. Dlatego dokładamy starań, aby chronić otaczającą nas przyrodę, a także wspierać ją poprzez szeroko zakrojone działania proekologiczne. 

Nasze wysiłki doceniła Krajowa Rada Ekologiczna, przyznając Hotelowi Arłamów**** w górach tytuł „Eko Janosika 2018” w kategorii Przedsiębiorstwo.

Czyste powietrze

Airly

Wskaźnik czystości powietrza w Arłamowie

Czysta energia

Przyjazne naturze serce Arłamowa to nowoczesna elektrociepłownia pracująca w układzie trójgeneracji i wykorzystująca jako opał biomasę z drewna. Jest to najnowocześniejszy tego typu hotel w Polsce i jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Dzięki elektrociepłowni Kompleks Arłamów jest samowystarczalny pod względem produkcji energii, ciepła oraz wody lodowej do systemów klimatyzacji. Instalacja jest przyjazna dla środowiska – emituje jedynie parę wodną i dwutlenek węgla.

Czysta woda

Hotel pobiera wodę z najczystszych pokładów z 11 ujęć (z poziomu od 67 do 100 m głębokości). Woda uzdatniana jest w specjalnych systemach, gwarantujących czystość i jakość, a następnie doprowadzana do poszczególnych obiektów. Dbając o zachowanie jak najwyższej jakości naszej wody, regularnie przeprowadzamy jej badania (w akredytowanym laboratorium oraz przez służby sanitarno epidemiologiczne).

Czysta natura

Żyjemy w zgodzie z naturą, wspierając ją i czerpiąc z jej darów. Prowadzimy własną pasiekę, z której pozyskujemy doskonałe miody, uzupełniające nasze hotelowe menu. Oprócz pasieki prowadzimy także własną hodowlę ziół wolnych od nawozów i oprysków, które wykorzystujemy w naszych restauracjach. Nasi Goście doceniają również ekologiczną herbatę skomponowaną z ziół z hotelowego Herbarium.

W tym hotelu to chyba można znaleźć wszelkie atrakcje i formy wypoczynku. Pięknie oświetlony nocą. W hotelu wszędzie czysto i miła obsługa. Czyste powietrze Bieszczad. Dobry pomysł na wypoczynek na uboczu, wśród przyrody.

EKO Arłamów

Program EKO Arłamów nieustannie się rozwija. Cały czas pracujemy nad nowymi, innowacyjnymi proekologicznymi rozwiązaniami i podejmujemy kolejne kroki, mające na celu ochronę środowiska.

Jak wspieramy środowisko naturalne:

 • nasz zaawansowany system sterowania automatyką budynkową pomaga w oszczędzaniu energii oraz wody na całym obiekcie;

 • wprowadzamy elementy energooszczędne w budynkach i w instalacjach, np. wyłączanie klimatyzacji po otwarciu drzwi balkonowych, oświetlenie energooszczędne, oświetlenie zewnętrzne ograniczające do minimum zanieczyszczenie świetlne, zarządzanie wydajnością urządzeń;

 • dbamy o świeże powietrze, wolne od smogu i stwarzające idealne warunki do terapii oddechowej; stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza w Arłamowie sprawdzisz na Mapie Airly;

 • specjalnie zaprojektowane lampy oświetleniowe i iluminacja obiektu do minimum ograniczają tzw. zanieczyszczenie świetlne;
 • całkowicie zrezygnowaliśmy z plastikowych kubków, rurek i sztućców;
 • posiadamy 4 stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych, a Ochrona Hotelu porusza się po terenie obiektu melexami lub konno, co redukuje nasz ślad węglowy;
 • organizujemy zabawy edukacyjne o ekologii dla naszych najmłodszych Gości;
 • angażujemy się w proekologiczne akcje społeczne jak np. sprzątanie ziemi;
 • dostępne w Hotelu dystrybutory wody pomagają zaoszczędzić ok. 3000 butelek plastikowych rocznie;
 • segregujemy śmieci;
 • edukujemy Gości – jak oszczędzać wodę  i energię elektryczną w pokojach, jak segregować odpady, jak nie marnować jedzenia;
 • tzw. ‘zielone ściany’ w Hotelu są elementem biofilii, korzystnie wpływającej na samopoczucie Gości i Pracowników.

Arłamów – Hotel blisko natury!

W Arłamowie sadzimy rocznie ok. 300 drzew. Najczęściej podczas tzw. ekopakietów, podczas których prowadzimy szereg zajęć i warsztatów proekologicznych. Pozostań na dłużej w świadomości Arłamowa i posadź u nas swoje drzewo. My będziemy się nim opiekować, a Ty będziesz mógł je odwiedzać.

 

Ścieżka dydaktyczna

Na terenie Hotelu Arłamów znajduje się malownicza ścieżka przyrodniczo - edukacyjna. Ta trasa spacerowa poprowadzi naszych Gości przez zachwycający teren leśny, nad którym Hotel Arłamów we współpracy z Nadleśnictwem Bircza stanowi pieczę. Można tu spotkać przedstawicieli flory i fauny będących pod ścisłą ochroną gatunkową. To idealne miejsce by zachwycić się pięknem natury, posłuchać szmeru wiatru wśród drzew i zachłysnąć się czystym, górskim powietrzem.

Nasi leśni bracia

Znajdujemy się na terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych oraz Rezerwatu Turnica. Na tym obszarze zamieszkuje ponad 20 gatunków zwierząt chronionych. Jest to także bogaty teren florystyczny, liczący około 900 gatunków roślin naczyniowych. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, gdzie przedstawiamy naszych bezpośrednich, i jedynych, sąsiadów.

Warsztaty Zero Waste

W Hotelu Arłamów dbamy nie tylko o środowisko wokół nas, ale i o świadomość ekologiczną naszych Gości. Regularnie prowadzimy prezentacje i warsztaty o tematyce Zero Waste - czyli jak gotować, by wykorzystać absolutnie każdą część z wykorzystywanych składników. Do oszczędności w kuchni inspiruje nasz szef kuchni - Piotr Porada.

Świeżość w kuchni

Zioła, które używamy w naszej kuchni pochodzą z własnej uprawy. Dzięki temu potrawy serwowane w Hotelu Arłamów zachowują świeży, naturalny aromat. Dodatkowo, redukujemy konieczność transportu zakupionych składników.

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij