Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
Ogród Biblijny oraz Park Miniatur Architektury Drewnianej w Myczkowcach

Ogród Biblijny oraz Park Miniatur Architektury Drewnianej w Myczkowcach

Ogród Biblijny w Myczkowcach powstał na przełomie 2009 i 2010 roku. Jest to drugi taki obiekt w Polsce.

Podziwiać tu można ponad 110 gatunków roślin rozsadzonych na wydzielonych przystankach wzdłuż promenady o długości 230 m (zwiedzanie odbywa się w jednym kierunku). Po lewej stronie promenady uwagę przykuwa barwna ściana liści i kwiatów, którą tworzy 40 gatunków pnączy. Przy wejściu do parku znajduje się niewielki drewniany budynek, w którym zwiedzający mogą nabyć pamiątki i książki. Różne rośliny i modele architektoniczne prezentowane w Ogrodzie przybliżają treści Pisma Świętego, dzięki czemu odbiorca ma możliwość odnalezienia konkretnych cytatów z Biblii nawiązujących do danego gatunku roślin lub wydarzeń. Swoistą atmosferę tego miejsca buduje również odtwarzana w tle muzyka.

Znajduje się tutaj także Park Miniatur Architektury Drewnianej skupiający ok. 140 makiet najstarszych drewnianych kościołów i cerkwi w skali 1:25. Jednym z celów powstania tej ekspozycji było pokazanie różnorodności stylów bogatej sakralnej architektury drewnianej, właściwej poszczególnym grupom etnicznym na obszarze dzisiejszego pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. 

Informacje:

Wstęp na teren Ogrodu Biblijnego i Parku Miniatur jest bezpłatny.

Dojazd:

37 km od Hotelu
40 min jazdy samochodem

фільми
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij