Trasy Rowerowe

Trasy rowerowe Arłamów

Rekomendowane trasy rowerowe w pobliżu Arłamowa

Okolice Hotelu to idealne tereny na rowerowe przejażdżki po górach. Poniżej znajdą państwo trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności ale o równie pięknych widokach. W sumie to ponad 80 km tras rowerowych.  

Trasa niebieska

Dystans: 13,9 km | Orientacyjny czas przejazdu: 0:33:00 h | Poziom trudności: Umiarkowany

Opis trasy: Po wyjeździe z terenu Hotelu Arłamów czeka nas krótki (500 m) stromy zjazd a następnie wymagający podjazd (500 m) po którym dojeżdżamy do drogi głównej i skręcamy w prawo w kierunku Ustrzyk Dolnych . Po lewej stronie zostawiamy lotnisko dla helikopterów oraz piękny widok na Połoninki Arłamowskie. Czeka nas teraz 6 km zjazdu tą drogą i docieramy do Kwaszeniny, Przejeżdżamy przez tą miejscowość poruszając się główną drogą aż i przebyciu ok. 1 km i wyjeździe z tej miejscowości przejeżdżamy przez most za którym na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w drogę prowadzącą do leśniczówki. Po przebyciu łagodnym podjazdem ok 2,5 km i minięciu 2 kompleksów zabudowań docieramy do leśnej krzyżówki dróg asfaltowych. Skręcamy w prawo na skrzyżowaniu i po ok 1,5 km docieramy do drogi głównej Kwaszenina-Arłamów, gdzie skręcamy w lewo i po 3 kilometrowym podjeździe docieramy do Arłamowa.

Trasa nr 1 - niebieska - mapy i video

Trasa zielona

Dystans: 36,5 km | Orientacyjny czas przejazdu: 1:23:00 h | Poziom trudności: Umiarkowany

Opis trasy: Po wyjeździe z terenu Hotelu Arłamów czeka nas krótki (500 m) stromy zjazd a następnie wymagający podjazd (500 m) po którym dojeżdżamy do drogi głównej i skręcamy w lewo w kierunku Przemyśla. Po prawej lewej stronie zostawiamy lotnisko dla helikopterów oraz piękny widok na Połoninki Arłamowskie. Czeka nas teraz 10 km zjazdu tą drogą i docieramy do Makowej, Przejeżdżamy przez tą miejscowość mijając po prawej stronie kilka sklepów. Po minięciu kościoła oraz przejeździe przez most dojeżdżamy do skrzyżowania na którym skręcamy w lewo w kierunku Posady Rybotyckiej. Czeka nas teraz 10 km płaski odcinek jazdy wzdłuż rzeki Wiar. Po minięciu Rybotycz i Posady Rybotyckiej dojeżdżamy do skrzyżowania na którym skręcamy w lewo na kierując się na Arłamów – Trójcę. Po 3 km docieramy do Trójcy, gdzie mieści się kompleks Wille Arłamów-Trójca. Opuszczamy tą miejscowość i wzdłuż potoku Jamna poruszamy się przez tereny nieistniejących miejscowości Jamna Górna i Dolna. W latach trzydziestych ubiegłego wieku zamieszkiwało tutaj ok 1700 osób. Po lewej stronie widoczne wzniesienie na którym można zobaczyć pozostałości po cerkwi oraz cmentarz. Po przejechaniu ok 10 km dojeżdżamy docieramy do drogi głównej Kwaszenia-Arłamów, gdzie skręcamy w lewo i po 3 kilometrowym podjeździe docieramy do Arłamowa.

Trasa nr 2 - zielona - mapy i video

Trasa czerwona

Dystans: 31 km | Orientacyjny czas przejazdu: 1:12:00 h | Poziom trudności: Trudny

Opis trasy: Po wyjeździe z terenu Hotelu Arłamów czeka nas krótki (500 m) stromy zjazd a następnie wymagający podjazd (500 m) po którym dojeżdżamy do drogi głównej i skręcamy w prawo w kierunku Ustrzyk Dolnych . Po lewej stronie zostawiamy lotnisko dla helikopterów oraz piękny widok na Połoninki Arłamowskie. Czeka nas teraz 6 km zjazdu tą drogą i docieramy do Kwaszeniny, Przejeżdżamy przez tą miejscowość poruszając się główną drogą i po pokonaniu dwóch podjazdów docieramy do Braniowa. Stąd czeka nas zjazd do do drogi wojewódzkiej w miejscowości Jureczkowa, gdzie skręcamy w prawo. Drogą wojewódzką przejeżdżamy przez miejscowości Wojtkówka oraz Wojtkowa i po około 7 km skręcamy w prawo (znak Trójca 10 km). Po przejechaniu niecałych 2 km dojeżdżamy do miejscowości Grąziowia i zjeżdżamy w prawo ze strony głównej. Przez ok 6,5 km jedziemy przez niezamieszkałą i dziką dolinę. Dojeżdżamy do krzyżówki na której wykonujemy skręt w lewą stronę. Przez niecałe 2 km jedziemy prosto aż dojedziemy do drogi głównej między Jureczkową a Arłamowem. Skręcamy w lewo i do Hotelu pozostało nam już jedynie niecałe 3 km podjazdu.

Trasa nr 3 - czerwona - mapy i video