Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne

W harmonii
z naturą

Jesteśmy EKO, a dbałość o środowisko naturalne jest istotną częścią naszej codzienności. Mamy świadomość, że każdy aspekt naszej działalności wpływa na otoczenie. 

Przewiń

Ekologiczny Hotel Arłamów

Dlatego dokładamy starań, aby chronić otaczającą nas przyrodę, a także wspierać ją poprzez szeroko zakrojone działania proekologiczne. Nasze wysiłki doceniła Krajowa Rada Ekologiczna, przyznając Hotelowi Arłamów**** w górach tytuł „Eko Janosika 2018” w kategorii Przedsiębiorstwo.

Czysta energia

Przyjazne naturze serce Arłamowa to nowoczesna elektrociepłownia pracująca w układzie trójgeneracji i wykorzystująca jako opał biomasę z drewna. Jest to najnowocześniejszy tego typu hotel w Polsce i jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Dzięki elektrociepłowni Kompleks Arłamów jest samowystarczalny pod względem produkcji energii, ciepła oraz wody lodowej do systemów klimatyzacji. Instalacja jest przyjazna dla środowiska – emituje jedynie parę wodną i dwutlenek węgla.

W tym hotelu to chyba można znaleźć wszelkie atrakcje i formy wypoczynku. Pięknie oświetlony nocą. W hotelu wszędzie czysto i miła obsługa. Czyste powietrze Bieszczad. Dobry pomysł na wypoczynek na uboczu, wśród przyrody.

Czysta woda

Hotel pobiera czystą, wyjątkową wodę z najczystszych pokładów z 11 ujęć (z poziomu od 67 do 100 m głębokości). Woda uzdatniana jest w specjalnych systemach, gwarantujących czystość i jakość, a następnie doprowadzana do poszczególnych obiektów. Dbając o zachowanie jak najwyższej jakości naszej wody, regularnie przeprowadzamy jej badania (w akredytowanym laboratorium oraz przez służby sanitarno epidemiologiczne).

Czysta natura

Żyjemy w zgodzie z naturą, wspierając ją i czerpiąc z jej darów. Prowadzimy własną pasiekę, z której pozyskujemy doskonałe miody, uzupełniające nasze hotelowe menu. Oprócz pasieki prowadzimy także własną hodowlę ziół wolnych od nawozów i oprysków, które wykorzystujemy w naszych restauracjach. Nasi Goście doceniają również ekologiczną herbatę skomponowaną z ziół z hotelowego Herbarium.

Jak wspieramy środowisko naturalne:

  • dbamy o świeże powietrze, wolne od smogu i stwarzające idealne warunki do terapii oddechowej;
  • ograniczamy hałas – cisza jest eko; dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić ją naszym Gościom;
  • wspieramy pojazdy elektryczne – na terenie Hotelu znajdują się 2 stacje (4 stanowiska) do ładowania samochodów elektrycznych;
  • wprowadzamy elementy energooszczędne w budynkach i w instalacjach, np. wyłączanie klimatyzacji po otwarciu drzwi balkonowych, oświetlenie energooszczędne, oświetlenie zewnętrzne ograniczające do minimum zanieczyszczenie świetlne, zarządzanie wydajnością urządzeń.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij