Informacje dla narciarzy

KOMUNIKAT NARCIARSKI - WYCIAGI W ARŁAMOWIE

Szanowni Państwo informujemy, iż jesteśmy w trakcie naśnieżania naszych stoków narciarskich i przygotowań do otwarcia sezonu. O terminie otwarcia powiadomimy w kolejnych komunikatach. Tymczasem zapraszamy do obserwowania warunków za pomocą kamer online.

narciarz
Pracujące wyciągi:
Wyciąg nr 1 – nieczynny
Wyciąg nr 2 – nieczynny
temperatura
Temperatura:
– °C / – °F
opady
Opady:
warunki narciarskie
Warunki narciarskie:
Wyciąg nr 1 – brak
Wyciąg nr 2 – brak
wiatr
Wiatr:
parking
Parking płatny:
5 PLN samochód osobowy
30 PLN autokar
warstwa śniegu
Warstwa śniegu:
Wyciąg nr 1 – w trakcie naśnieżania
Wyciąg nr 2 – brak
widoczność
Widoczność:
Dobra
dojazd
Dojazd do Arłamowa:
od Makowej – bardzo dobry
od Jureczkowej – bardzo dobry

ARŁAMÓW DLA NARCIARZY

W okresie zimowym Hotel **** ARŁAMÓW to jedyne miejsce w Bieszczadach, w którym oprócz relaksu w komfortowym Hotelu można czynnie uprawiać sporty zimowe nie oddalając się od Hotelu.

STOKI W ARŁAMOWIE

Choć stok w Arłamowie ma wystawę południowo-zachodnią, a więc nasłonecznioną, to jednak dzięki swoistemu mikroklimatowi dobre warunki narciarskie utrzymują się tutaj przeciętnie od połowy grudnia do połowy marca. Natomiast nasłonecznienie stoku powoduje, że jazda na nim posiada dodatkowy walor zdobycia pierwszej, wiosennej opalenizny. W skład Kompleksu Narciarskiego w Arłamowie, wchodzą:

  • 2 wyciągi orczykowe (podwójne) o długości 400 oraz 500 metrów i łącznej przepustowości 2400 os/godz.
  • 3 trasy narciarskie o długości: 400, 500 i 700 metrów
  • „Karczma na stoku”, w którym mieszczą się: szkoła narciarska posiadająca licencję SITN PZN, kasa biletowa, wypożyczalnia sprzętu, skiserwis, przechowalnia, bar oraz zaplecze socjalne

Trasa nr 1 (o dł. 400 m) – jest trasą łatwą, idealną wprost do nauki i pierwszych zjazdów na nartach lub desce snowboardowej.
Niewiele trudniejsza jest trasa nr 3 (o dł. ok. 700 m) – będąca łącznikiem pomiędzy dwoma wyciągami.
Trasa nr 2 (o dł. 500 m) – przeznaczona jest dla tych, którzy pierwsze kroki na dwóch lub jednej desce mają już za sobą.

Odpowiednią warstwę śniegu na trasach, nawet przy umiarkowanych opadach naturalnych, zapewnia system sztucznego dośnieżania. Trasy wyrównywane i przygotowywane są ratrakiem, zaś jazdę po zmierzchu umożliwia sztuczne oświetlenie.

Kompleks narciarski w Arłamowie dostępny jest również dla wszystkich chętnych, nie będących Gośćmi hotelowymi.

Widoki stoków Live

SZKOŁA NARCIARSKA

Narciarstwo alpejskie to piękna dyscyplina sportu, dająca wiele pozytywnych doznań. Usytuowanie hotelu oraz panujący tu mikroklimat sprzyjał wybudowaniu wyciągu narciarskiego, co uatrakcyjniło spędzanie wolnego czasu odpoczywającym tu turystom. Mając na uwadze zapewnienie profesjonalnego instruktarzu jazdy na nartach, w roku 1999 powstała w Arłamowie Licencjonowana Szkoła Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Jej twórcą był wielki pasjonat i propagator sportów zimowych, instruktor wykładowca Zbigniew Świderski. Od roku 2008 kierownikiem szkoły jest instruktor zawodowy ISIA , SITN-PZN Tadeusz Piorunik.

W naszej szkole pod okiem wykwalifikowanej kadry prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z narciarstwa alpejskiego oraz snowboardu. Nasi uczniowie bez względu na stopień zaawansowania w jeździe na nartach lub desce snowboardowej, mogą liczyć na interesujące i urozmaicone zajęcia, w trakcie których zdobędą satysfakcję z bardzo szybkich postępów w nauce i nabytych umiejętności. U nas każdy uczeń traktowany jest wyjątkowo! Gwarantujemy najwyższy poziom usług i profesjonalne szkolenie w miłej, pełnej życzliwości i bezstresowej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług Szkoły Narciarskiej „ARŁAMÓW”.

Aby zapoznać się z aktualnym cennikiem Kompleksu Narciarskiego Hotelu ARŁAMÓW kliknij w poniższy link: