Hotel Arłamów, Ustrzyki Dolne
Tydzień w Hotelu Arłamów – zaplanuj swoje wakacje w górach

Tydzień w Hotelu Arłamów – zaplanuj swoje wakacje w górach

22 jun 2022

Może by tak rzucić wszystko i wyjechać prawie w BieszczadyWakacje to najlepszy czas, by to zrobić. W Arłamowie przeniesiesz się do swoistego mikroświata, który zapewnia mnóstwo atrakcji i daje wiele możliwości wypoczynku. Stworzyliśmy bieszczadzką enklawę, w której każdy dzień warto spędzić inaczej. Skorzystaj z naszych podpowiedzi na udane wakacje w hotelu w górach. Przygotowaliśmy gotowy scenariusz Twoich tygodniowych wakacji w Arłamowie. Zainspiruj się i przyjedź na urlop w Bieszczady.

Dzień pierwszy | Nie przegap tego, co najbliżej – sprawdź listę atrakcji i kalendarz wydarzeń w Arłamowie

Hotel Arłamów to resort z prawdziwego zdarzenia – właściwie nie trzeba wychodzić poza teren obiektu, by każdy dzień spędzić inaczej. Ze sportowej infrastruktury Hotelu Arłamów na co dzień korzystają czołowi polscy zawodnicy wielu dyscyplin. Tutejsze centrum sportowe umożliwia zarówno profesjonalne treningi, jak i służy codziennej rekreacji gości. Dwie hale sportowe, dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, pole golfowe, stadnina z piętnastoma końmi, trzy trasy rowerowe i wypożyczalnia rowerów, park linowy z pięćdziesięcioma sześcioma przeszkodami, ścianki wspinaczkowe, korty tenisowe, squash, badminton, siłownia, kręgielnia – wszystko to znajduje się na terenie hotelu. Po przyjeździe do Arłamowa warto zapoznać się z infrastrukturą obiektu, by zaplanować wypoczynek najwłaściwszy dla siebie.

Hotel z basenem

Ale stałe atrakcje hotelu to nie wszystko. W okresie wakacji każdego dnia zaplanowano specjalny program animacji dla dzieci i zajęć dla dorosłych – warto zapoznać się z ich harmonogramem i skorzystać z tego, co przygotowano dla gości. Na dzieci czekają treningi piłkarskie, zajęcia taneczne, turnieje sportowe, gry terenowe, minidisco, warsztaty. Dorośli mogą wziąć udział w zajęciach sportowych, turniejach towarzyskich czy spróbować leśnych kąpieli. Można tu także skorzystać z warsztatów prowadzonych przez lekkoatletkę Anitę Włodarczyk, tancerza Rafała Maseraka czy kolarza Czesława Langa.

Oprócz tego w Arłamowie latem mają miejsce wydarzenia specjalne – koncerty gwiazd. W wakacje 2022 wystąpi m.in. Ania Dąbrowska. Letni kalendarz hotelu wypełniony jest po brzegi. Warto od razu po przyjeździe się z nim zapoznać, by nie przegapić interesujących nas wydarzeń.

Dzień drugi | Wycieczka do Bieszczadzkiego Parku Narodowego z wejściem na Tarnicę, a po powrocie relaks na basenach

Tarnica (1346 m n.p.m.) to najwyższy szczyt po polskiej stronie Bieszczadów. Obok połonin Caryńskiej i Wetlińskiej jest najczęściej odwiedzanym wierzchołkiem regionu. By go zdobyć, można ruszyć z Wołosatego (około godzina jazdy z hotelu) szlakiem niebieskim. Po pokonaniu ponad 4 km, co zajmuje trochę ponad 2 godziny, możemy się cieszyć ze zdobycia Tarnicy. Góra swoim zdobywcom oferuje piękne widoki na polską i ukraińską część Bieszczadów.  

Bieszczady

Po aktywnym dniu warto skorzystać z kompleksu basenów w Hotelu Arłamów. Największą popularnością cieszy się podgrzewany basen zewnętrzny z wodą o temperaturze 35°C i niepowtarzalnym widokiem na góry. Na amatorów kąpieli na świeżym powietrzu czeka także zewnętrzne jacuzzi. Basen kryty to całe mnóstwo atrakcji tory pływackie, masażery, gejzery, fontanna. Do dyspozycji gości są także cztery jacuzzi, a dzieci mogą oddawać się wodnym szaleństwom w specjalnie dla nich przygotowanym brodziku.

Dzień trzeci | Wycieczka do Przemyśla, a po powrocie „dla każdego coś miłego”

Przemyśl to jedno z najstarszych polskich miast. Położone u kresu Karpat miasteczko zachwyca bogactwem zabytków i właściwym dla Podkarpacia klimatem. Zabytkowe kamienice przyciągają wzrok i kryją wiele ciekawostek z przeszłości miasta.

Dużą atrakcją jest Muzeum Dzwonów i Fajek, które mieści się w zabytkowej późnobarokowej wieży zegarowej z XVIII wieku. Przemyśl przed 200 laty słynął z produkcji fajek i dzwonów. Z tarasu, który znajduje się na szczycie wieży, można podziwiać architekturę perły Podkarpacia.

Warto także odwiedzić Twierdzę Przemyśl, która na początku XX wieku była jedną z największych nowożytnych twierdz Europy. Podczas I wojny światowej określano ją mianem Verdun frontu wschodniego. Obecnie jest pomnikiem Bitwy Narodów 1914-1915, położonym w malowniczym podkarpackim krajobrazie, na wzgórzach, w otoczeniu lasu.

Popołudnie w hotelu każdy może spędzić tak, jak lubi. Akademia Juniora to 3-godzinne zajęcia sportowe dla najmłodszych, gdzie instruktor pełni opiekę nad dziećmi. Aktywności dobierane są indywidualnie, zgodnie z umiejętnościami i życzeniami maluchów. W programie m.in. jazda konna, wspinaczka na ściance, minigolf i wiele innych. Co istotne, dzieci spędzają czas tylko w swoim gronie, bez rodziców. Sprzyja to integracji i nawiązaniu nowych znajomości.

Rodzice w tym czasie mogą oddać się swoim przyjemnościom. To dobry czas na relaksujące zabiegi spa. Szczególnym rodzajem usługi jest strefa VIP SPA – luksusowa przestrzeń tylko dla dorosłych. Warto odwiedzić także Ruską Banię z sauną carską i stołem do masażu witkami. Ruską Banię można wynająć na dwie godziny na wyłączność. Spędzimy tu wyjątkowy czas przy butelce wina i z pięknymi widokami z tutejszego tarasu.

Dzień czwarty | Leniwy rodzinny dzień w Arłamowie

Po kilku dniach aktywności, czas na zabawę i luz. Dzień można zacząć od odwiedzin dużego placu zabaw. Na powierzchni 1200 m2 najmłodsi goście znajdą wszystko, czego trzeba do szczęścia – huśtawki, piaskownicę, zjeżdżalnie, bujaki i wiele innych atrakcji. Przy placu zabaw biegnie ścieżka edukacyjna prezentująca najciekawsze zwierzęta mieszkające w Bieszczadach. Co jakiś czas miejsce to odwiedza Arłamek hotelowy superbohater. Jak przystało na zwierzaka-pluszaka ten Ryś-Miś lubi dokazywać i bawić się z dziećmi.

Rodzice w tym czasie mogą wypić niespieszną kawę, a potem ruszyć razem ze swoimi dziećmi na trasę hotelowej gry terenowej. Po zaliczeniu kolejnych wyzwań i rozwiązaniu zagadek czeka upominek-niespodzianka.

Warto także odwiedzić hotelowy Kids Club. Tutaj dzieci mogą spędzić czas bez rodziców, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Czego tu nie ma… Dwupoziomowy małpi gaj, klocki, puzzle, jeździki, tablice do rysowania, pluszaki, namioty, tunele, sala plastyczna, gry edukacyjne i multimedialne. To przestrzeń stworzona z myślą o dzieciach, a te czują się tu jak w raju.

Co mogą robić rodzice podczas, gdy dzieci się bawią? Odwiedzić designersko urządzoną kawiarnię Panorama. Z jej tarasu rozpościera się cudowny widok, a wnętrze zachęca do tego, by siadając na kawiarnianych sofach, zapaść się, dosłownie i w przenośni, w błogostan. Panorama to idealne miejsce na niespieszne rozmowy przy aromatycznej kawie lub wyśmienitej herbacie. Specjalnością tego miejsca są znakomite ciasta i desery lodowe oraz pyszne koktajle i drinki.

Dzień piąty | Wycieczka na zaporę wodną w Solinie i do Zagrody Żubra w Mucznem, a po południu wędrowanie pomiędzy drzewami w Parku Linowym

Kolejnego dnia warto wybrać się na słynną Zaporę w Solinie. Droga z hotelu zajmuje niecałą godzinę. To najwyższa w Polsce zapora wodna. Spiętrza wody Sanu i Solinki. W efekcie jej budowy powstało Jezioro Solińskie. Betonowa konstrukcja zapory wznosi się na wysokość 82 m, mierzy 664 m długości i waży 2 mln ton. Widoki roztaczające się z deptaka położonego na koronie tej betonowej konstrukcji są niepowtarzalne.

Po spacerze z widokami na góry i wodę, warto wyruszyć do Zagrody Żubra w Mucznem. Można tu podziwiać żubry linii białowiesko-kaukaskiej pochodzące ze Szwajcarii i Francji. Zagroda zajmuję powierzchnię około 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym, leśnym środowisku.

Po powrocie do hotelu można wyruszyć na spacer pomiędzy drzewami w Parku Linowym 3Doliny. Park zajmuje teren około 1 ha. Trzy trasy o różnej trudności, z licznymi przeszkodami, zainstalowane są na 44 drzewach na wysokości od 3 do 13 m nad ziemią. Podczas przeprawy do pokonania pozostaje wiele ciekawych i niebanalnych przeszkód: ścianka, tyrolka, siatka tunelowa, huśtawki, siatka pionowa, skok indiański, kładka ruchoma, belki V, trapezy szeregowe czy korytarz speleo. 3Doliny to świetne miejsce na rodzinną zabawę na świeżym powietrzu.

Dzień szósty | Na rower marsz

Hotel Arłamów od lat gości zawodników Tour de Pologne Amatorów. Kolejna edycja tej imprezy odbędzie się 31 lipca 2022 roku. Nie bez przyczyny po raz kolejny Arłamów stał się bazą tego wydarzenia. W najbliższym otoczeniu obiektu wytyczono 80 kilometrów tras rowerowych. Trzy szlaki o różnej długości i różnym stopniu trudności (niebieski, zielony i czerwony) pozwalają na zasmakowanie jazdy na rowerze po górach. W hotelowej wypożyczalni dostępne są także rowery elektryczne – w sam raz na rozpoczęcie rowerowej przygody w Bieszczadach. Bardziej zaawansowani kolarze mogą korzystać ze świetnych okolicznych tras szosowych. Okolica Arłamowa sprzyja wycieczkom rowerowym – zarówno tym typowo treningowym, jak i zupełnie rekreacyjnym.

Hotel z rowerem

Po rowerach warto skorzystać z atrakcji wodnych i saun. Seanse w saunie wpływają zbawiennie na samopoczucie i zdrowie. Pobyt w saunie nie tylko regeneruje mięśnie, ale także oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia odporność oraz poprawia krążenie. Po wyjściu z sauny czujemy się rozluźnieni i zregenerowani.

Dzień siódmy | Niespieszne śniadanie i wyjazd do domu

Na pożegnanie z Arłamowem warto zabawić na śniadaniu odrobinę dłużej. Pyszna kuchnia i szeroki wybór dań i produktów to wyróżniki tutejszej Restauracji. Doskonały posiłek niech będzie Twoim ostatnim wspomnieniem pobytu w Arłamowie. Przez żołądek do serca – właśnie tak chcemy zachęcić Cię do kolejnego przyjazdu do Arłamowa. Dasz się namówić? Serdecznie zapraszamy! Atrakcji w Arłamowie starczy na wiele tygodni.

Planujesz wakacje? Poznaj ofertę Arłamowa już teraz

Filmy

In order to provide services at the highest level, the Website uses cookies saved in the browser's memory . Detailed information on the purpose of their use and the possibility to change cookie settings can be found in the Privacy Policy.
By clicking ACCEPT ALL, you agree to the use of technologies such as cookies and to the processing of your personal data collected on the Internet, such as IP addresses and cookie IDs, for marketing purposes(including automatically matching ads to your interests and measuring their performance) by HOTEL ARŁAMÓW SPÓŁKA AKCYJNA, ARŁAMÓW, 38-700, USTRZYKI DOLNE . You can change cookie settings in the settings.

Manage privacy settings
Cookies necessary for the operation of the website

Cookies necessary for the operation of the services available on the website, enabling the viewing of offers, making reservations, supporting security mechanisms, among others: authentication of users and detection of abuse.

Analytical cookies

Cookies allow the collection of information about the user's use of the website to optimize its functioning and to adapt to the user's expectations.

Marketing cookies

Cookies allow the display of marketing content tailored to user's preferences, and the sending of notifications about marketing offers corresponding to their interests, including product information as well as information about services provided by the website administrator and third parties.

Your preferences have not yet been saved