Ośrodek Jeździecki

Ośrodek Jeździecki Arłamów

Konie to nasza pasja, która niesie ze sobą wiele korzyści – rozwija umiejętności społeczne i daje wiele radości.

Działalność stadniny

Stadnina Koni w Arłamowie swoją historią sięga lat 90-tych, założona została w 1996 r. Obecnie w naszej stajni mieszka 16 koni. Prowadzimy tu działalność rekreacyjną na wielu poziomach. W ośrodku działa szkoła jazdy konnej, która prowadzi naukę dla dorosłych i dla dzieci na różnych poziomach zaawansowania. Lekcje prowadzone są  w krytej ujeżdżalni. Dużą popularnością cieszą się też wielogodzinne wyprawy w teren.

Lekcje jazdy konnej

W stadninie, prowadzona jest szkółka jeździecka. Mamy konie odpowiednie zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych jeźdźców. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora można doskonalić swoje umiejętności jeździeckie przez cały rok ponieważ posiadamy krytą ujeżdżalnię. Doświadczonym jeźdźcom proponujemy jazdy w terenie – pora roku nie ma tu znaczenia. Przejażdżki konne po przepięknych rozległych terenach wokół Arłamowa dostarczają wspaniałych emocji i zachwycających widoków. Na najmłodszych czekają kucyki szetlandzkie.

Dowiedz się więcej

Wszechstronne szkolenie i rozwój

Jesteś jeźdźcem, który dopiero rozpoczął przygodę z jazdą konną? Masz problemy z dogadaniem się z koniem w początkowym etapie? Chcesz się przygotować do odznak czy pierwszych startów? Przyjedź do nas. Nauczymy Cię pracować z rumakiem, poznasz metody szkoleniowe dające zaskakujące rezultaty. Bazując na jak najlżejszych pomocach oraz dążeniu do sugestii, zobaczysz co koń jest w stanie zrobić dla swojego jeźdźca.

 

Mamy profesjonalnie wyszkolone konie, które pomogą Ci w osiągnieciu zakładanego celu.Często widzimy obraz ciągnących za pysk osób, które kopią ostrogą po bokach i oczekują rozluźnienia od konia i obniżenia głowy. Pokażemy Ci jak to zrobić beż użycia siły. Preferujemy lekki dosiad, który koń świetnie czyta i nas czuje. Może nie będzie łatwo na początku, ale zapewniam Cię, że Twoje doznania będą wspaniałe, gdy poczujesz więź bez użycia siły. Nigdy nie wrócisz do starych metod szkoleniowych.

Jazda w terenie

Podczas wypraw w teren jeźdźcy przekonują się, jak wspaniale jest łączyć przyjemność jazdy konnej z możliwością podziwiania piękna otaczających krajobrazów. Dobrze przygotowany koń i atrakcyjny teren są niezbędne do tego rodzaju aktywności. Na szczęście w Arłamowie mamy wszystkiego pod dostatkiem, ponad 200 ha należących do ośrodka daje niespotykane możliwości. Nieograniczona przestrzeń wypełniona zapachami ziół i traw, malownicze pagórki i kręte wąwozy, śpiew ptaków i delikatny szum wiatru oraz strumieni – to sprzyjające warunki, które stanowią doskonałą okazję do wypoczynku w końskim siodle.

Hotel dla konia

Stadnina w Arłamowie to idealne miejsce dla Twojego konia. Nasz pensjonat dla koni jest usytuowany w centrum Hotelu Arłamów skąd tylko krok dzieli nas od malowniczych terenów Pogórza Przemyskiego. Dysponujemy pełną infrastrukturą jeździecką, a także pastwiskami oraz czystymi i przestronnymi boksami. Twoim koniem zajmą się profesjonaliści, którzy dołożą wszelkich starań, aby Twój koń czuł się komfortowo.

POSIADAMY:

 • stajnie z 16 przestronnymi boksami
 • rozległe pastwiska o zróżnicowanym terenie
 • krytą ujeżdżalnię
 • myjkę letnią
 • przeszkody
 • monitoring na terenie całego obiektu i  w stajniach
 • doświadczoną i wyspecjalizowaną kadrę

ZAPEWNIAMY:

 • zakwaterowanie w obszernych boksach – automatyczne poidła, żłoby, oświetlenie
 • dostęp do rozległych pastwisk
 • najwyższej jakości paszę i ściółkę
 • korzystanie z infrastruktury jeździeckiej stadniny

USŁUGI DODATKOWE:

 • opieka weterynaryjna
 • opieka kowalska
 • trening koni

W momencie gdy Ciebie nie ma, Twój przyjaciel będzie trenowany zgodnie z biomechaniką ruchu koni. Skupimy się na rozbudowaniu muskulatury oraz na prawidłowym wykonywaniu elementów ujeżdżeniowych i skokowych. 

Rozwiniemy wszechstronnie konia w jeździe w terenie, pracy na parkurze i czworoboku, skoki luzem, ćwiczenia na lonży – czyli wszystko co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju konia. Preferujemy naturalne metody połączone z klasyczną szkołą jazdy konnej.

Profesjonalny trening koni i jeźdźców oparty na zaufaniu

Harmonia oraz zaufanie jeźdźca i konia to coś do czego dążymy. Najlepsi jeźdźcy na świecie korzystają regularnego treningu pod okiem trenera, który pozwala im udoskonalać swoje umiejętności. Będziesz trenowany przez  doświadczonych szkoleniowców i kierownika stadniny, którzy posiadają doświadczenie w pracy nad dosiadem i doskonaleniem jazdy
w kontekście pracy nad biomechaniką konia. Zespół ludzi pracujących i trenujących konie, jak i cała infrastruktura, przygotowani są na kompleksowy trening – Twój oraz konia.

Świetnie trafiłeś, pomożemy Ci odnaleźć się w świecie nowoczesnego jeździectwa opartego na  zaufaniu.

W pracy z końmi najważniejszy jest czas i nie przyspieszanie procesu szkoleniowego. Skupiamy się na  nauczeniu dążności ruchu na przód, postawieniu na pomocach, odpowiadaniu na lekkie sygnały łydką i dosiadem, rozwinięcie muskulatury i uwydatnianie ruchu.Już po pierwszych treningach zobaczysz różnicę w pracy ze swoim koniem. Otoczymy Cię kompleksową opieką, pokażemy co najbardziej cieszy w pracy z tymi zwierzętami i z odpowiednim trenerem.  Dzięki nam przekonasz się co to jest prawdziwa więź między koniem, a jeźdźcem. Trening podparty jest wieloletnim doświadczeniem w pracy z końmi, które chcemy przekazywać dalej.