Zapraszamy i zachęcamy do zapisania się na listę adresatów naszego cyklicznie przygotowywanego i rozsyłanego newslettera. Znajdą w nim Państwo nie tylko propozycje najciekawszych ofert pobytowych, ale także wybór aktualnych informacji o życiu w Hotelu**** ARŁAMÓW.

Zobacz film

Zabytki sakralne regionu

Jedną z największych krajoznawczych atrakcji regionu są cerkwie - prawdziwe perełki architektury drewnianej pięknie wkomponowane w górski krajobraz. Odznaczają się one rozmaitością form architektonicznych, typową dla pogranicza kulturowego. Do najpiękniejszych i najcenniejszych cerkwi należą:

  • cerkiew w Uluczu - z 1659 r., jedna z najstarszych cerkwi drewnianych w Polsce,
  • cerkiew w Równi - zbudowana na pocz. XVII w., obecnie używana jako kościół,
  • cerkiew w Hoszowie - zbudowana w 1938 r. na wzór cerkwi huculskich w tzw. ukraińskim stylu narodowym,
  • cerkiew w Smolniku - pw. św. Michała Archanioła z 1791 r. (w 2013 roku wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).
Czytaj więcejZwiń

Na wyciągnięcie ręki od Arłamowa znajduje się najstarsza w Polsce, murowana cerkiew w Posadzie Rybotyckiej. Pochodząca z XV wieku świątynia jest budowlą unikatową w skali Polski. O wyjątkowości tego zabytku stanowi połączenie gotycko-obronnej architektury z bizantyjską polichromią i jedyną w Polsce murowaną, średniowieczną ścianą ikonostasową.

W regionie nie brakuje także miejsc, gdzie kult religijny jest szczególnie żywy i przyciąga rzesze wiernych. Najważniejszymi ośrodkami kultu maryjnego jest Kalwaria Pacławska oraz sanktuarium w Jasieniu (Ustrzyki Dolne).

Kalwaria Pacławska - Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej oraz zespół klasztorny o.o. Franciszkanów z XVII w., uważana jest za „Jasną Górę” województwa podkarpackiego. W późnobarokowym kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego znajduje się słynący łaskami cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodzący z  Kamieńca Podolskiego. Integralną częścią zespołu klasztornego jest ponad 40 kaplic kalwaryjskich, rozmieszczonych na stokach klasztornego wzgórza i w dolinie Wiaru. Bieszczadzkie Sanktuarium Maryjne  w Jasieniu (Ustrzyki Dolne) jest miejscem, w którym obiektem kultu jest XVI - wieczna ikona Matki Boskiej Rudeckiej, wywieziona przez przesiedleńców z Rudek koło Lwowa i intronizowana w 1968 roku przez kardynała Karola Wojtyłę.

Wiosna w Dolinie Jamnej
Droga w dolinie Jamnej
Bieszczady pasmoTarnicyi Krzemienia
Chmury w dolinie Jamnej
Bieszczady zamglone pasma
Dolina Jamnej w kolorach jesieni
Tarnina
Staw w Jamnej
Połoninki arłamowskie jesienią
Trwa wczytywanie treści...
HOTEL ARŁAMÓW S.A. +48 13 443 10 00 +48 13 443 10 02 recepcja@arlamow.pl
Arłamów 38-700 Ustrzyki Dolne Polska
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij