Zapraszamy i zachęcamy do zapisania się na listę adresatów naszego cyklicznie przygotowywanego i rozsyłanego newslettera. Znajdą w nim Państwo nie tylko propozycje najciekawszych ofert pobytowych, ale także wybór aktualnych informacji o życiu w Hotelu**** ARŁAMÓW.

Zobacz film

Miasta regionu

Przemyśl

Przemyśl będący najpiękniejszym miastem regionu, szczyci się bogatą historią i licznymi pamiątkami przeszłości. To typowe miasto pogranicza kulturowego jest bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym. Działa tu kilka placówek muzealnych i kilka galerii, odbywają się liczne festiwale i imprezy. Walory kulturowe Przemyśla to przede wszystkim liczne zabytki, w tym także pozostałości austriackiej twierdzy, rozrzucone na terenie całego miasta:

 • bazylika archikatedralna pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela z XV-XVI w., pierwotnie późnogotycka, następnie przebudowana w stylu barokowym
 • cerkiew archikatedralna  pw. Św. Jana Chrzciciela obrządku bizantyjsko-ukraińskiego zbudowana w XVII w.
 • barokowy kościół o.o. Franciszkanów z XVIII w. z bogatym wyposażeniem w stylu rokokowym.
 
 • barokowy zespół klasztorny o.o. Karmelitów z XVII w. kościół i klasztor o.o. Reformatów z XVII w.
 • zespół klasztorny Benedyktynek z XVII-XVIII  w.
 • cerkiew Bazylianów, zbudowana w latach 1930-1935.
 • zamek przemyski, wybudowany w XIV w. z polecenia Kazimierza Wielkiego na miejscu dawnego wczesnośredniowiecznego grodu.
 • forty i szańce Twierdzy Przemyśl z czasów  I wojny światowej, stanowiące niezwykły zabytek architektury militarnej na skalę europejską.

W pobliżu Przemyśla, warto także wstąpić do Krasiczyna, aby zobaczyć krasiczyński zamek uważany za jeden z najcenniejszych zabytków polskiej architektury renesansowej. Otaczający zamek park należy do najciekawszych ogrodów krajobrazowych w Polsce.

Czytaj więcejZwiń

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne – to zimowa stolica Podkarpacia. Klimat oraz ukształtowanie terenu stwarzają korzystne warunki do uprawiania sportów zimowych. W obrębie miasta działają dwie większe stacje narciarskie: Gromadzyń i Kolej Linowa Laworta. Trasy na Gromadzyniu i Laworcie posiadają homologację FIS, co pozwala na organizację zawodów narciarskich na najwyższym poziomie.  Oprócz tras zjazdowych i snowboardowych istnieją w Ustrzykach Dolnych także trasy biegowe zaliczane do najlepszych w Polsce. Trasa na górze Żuków posiada homologację FIS.  Ustrzyki Dolne zapraszają turystów także latem. Na okolicznych wzgórzach oznakowano 25 kilometrów szlaków spacerowych, 150 kilometrów tras konnych, 100 kilometrów tras rowerowych. Na górze Kamienna Laworta powstał Park Rowerowy „DOWNHILL”, który oferuje trzy specjalnie przygotowane trasy zjazdowe do uprawiania kolarstwa ekstremalnego.

 

Główną atrakcją turystyczną miasta jest Bieszczadzkie Muzeum Przyrodnicze oraz Ośrodek Dydaktyczno – Naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Muzeum prezentuje wystawę historyczno-etnograficzną, ukazującą dzieje regionu oraz ekspozycję obrazującą bieszczadzką florę i faunę.

Poza tym w Ustrzykach godnymi uwagi są:

  • Bieszczadzkie Muzeum Młynarstwa z 1925 roku.
  • dawna synagoga z pierwszej połowy XIX w., w której obecnie znajduje się biblioteka.
  • cmentarz żydowski z XIX i XX wieku.
  • greckokatolicka cerkiew p.w. Zaśnięcia NMP z 1847 roku.
  • neogotycki kościół z cenną XVII-wieczną ikoną Matki Boskiej z Dzieciątkiem przywieziona przez przesiedleńców z Bełza.

 

Sanok

Sanok - ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny, przez turystów określany jest jako „brama Bieszczad”.  Do najciekawszych atrakcji turystycznych Sanoka należą:

 • Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego, znany jako sanocki skansen, utworzony w 1966 r. który jest największym skansenem w Polsce. Zgromadzono tu zabytki kultury materialnej grup etnograficznych zamieszkujących region: Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian.
 
 • Muzeum Historyczne, mieszczące się w budynku XVI-wiecznego zamku, które może poszczycić się niepowtarzalną i jedną z największych w Polsce kolekcją ikon  podkarpackich oraz zbiorem prac Zdzisława Beksińskiego, wybitnego malarza współczesnego, pochodzącego z Sanoka.
 • prawosławna cerkiew katedralna pw. Trójcy Świętej z 1784 r.
 • Rynek z XVII-wiecznym zespołem klasztornym o.o. Franciszkanów i eklektycznym  ratuszem, przy rynku stylowy deptak z pomnikiem Dobrego Wojaka Szwejka.

Lesko

Lesko jest ważnym ośrodkiem ruchu kulturalnego i turystycznego. W Lesku warto zobaczyć:

 • Zamek leski – wzniesiony około 1550 r. przez Kmitów, ówczesnych właścicieli Leska, kilkakrotnie przebudowywany, obecnie pensjonat.
 
 • późnogotycki kościół farny pw. Nawiedzenia NMP z barokowym wnętrzem, ufundowany   w pierwszej połowie XVI w. przez Piotra Kmitę.
 • murowaną synagogę o charakterze obronnym, zbudowaną na przełomie XVI i XVII w. obecnie mieści się w niej galeria sztuki Bieszczadzkiego Domu Kultury.
Trwa wczytywanie treści...
HOTEL ARŁAMÓW S.A. +48 13 443 10 00 +48 13 443 10 02 recepcja@arlamow.pl
Arłamów 38-700 Ustrzyki Dolne Polska
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij