Zapraszamy i zachęcamy do zapisania się na listę adresatów naszego cyklicznie przygotowywanego i rozsyłanego newslettera. Znajdą w nim Państwo nie tylko propozycje najciekawszych ofert pobytowych, ale także wybór aktualnych informacji o życiu w Hotelu**** ARŁAMÓW.

Zobacz film

Lotnisko Arłamów

Hotel **** ARŁAMÓW jako jedyny w Polsce Hotel posiada również własne lotnisko dla samolotów  i lądowisko dla helikopterów. Na czas wykonywania lotów uruchamiana będzie radiostacja korespondencyjna, w zakresie informacji powietrznej, a ponadto zapewniona możliwość bezpośredniego transferu z lotniska do hotelu.
 

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA LĄDOWISKA ARŁAMÓW (EPAR)

Punktem odniesienia ARP jest środek drogi startowej.

Współrzędne geograficzne WGS-84 punktu odniesienia ARP:

      Szerokość geograficzna       N  49° 39' 29''
      Długość geograficzna           E  22° 30' 51"

Lądowisko Arłamów usytuowane jest na grzbiecie wzniesienia Krajna w gminie Bircza,
na południowy zachód (227o, 23km) od miasta Przemyśl oraz północny zachód (307o, 11km) od Hotelu Arłamów.   

 

Wzniesienie: 

ARP:           445,71m AMSL
Próg „17”     449,43m AMSL
Próg „35”     437,58m AMS

Lądowisko Arłamów jest przeznaczone do wykonywania lotów VFR w dzień i w nocy (pod warunkiem rozłożenia oświetlenia pasa startowego)na statkach powietrznych, których parametry startu
i lądowania mieszczą się w rozporządzalnej długości pasa startowego w następujących celach:

1.5.1 przewozów czarterowych i lotów lokalnych wykonywanych wyłącznie samolotami z napędem śmigłowym o maksymalnej masie (MTOM) do 5700kg włącznie lub o liczbie miejsc pasażerskich poniżej 10, śmigłowcami, statkami powietrznymi bez napędu oraz aerostatami; 

1.5.2 lotów innych niż loty o których mowa w punkcie 1.5.1, niebędących lotami handlowymi.

W skład LĄDOWISKA ARŁAMÓW wchodzi pas startowy (36034m2), płyta postojowa (4003m2), droga kołowania (1115m2), północna droga dojazdowa (371m2), południowa droga dojazdowa (412m2), kamienista droga techniczna (219m2), chodniki (łącznie 119m2), płyta betonowa (125m2) oraz kontenerowe zabudowania (łącznie 75m2). Teren lądowiska wraz z przylegającymi terenami zielonymi przeznaczonymi na uprawę rolną został ogrodzony siatką metalową i jest zamknięty.

Tereny zielone znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów należących do lądowiska przeznaczone zostały na uprawę rolną i NIE NADAJĄ SIĘ DO WYKORZYSTANIA LOTNICZEGO (nawierzchnia nieprzygotowana, miejscami podmokła, nie ma możliwości wykonania bezpiecznego lądowania na trawie).

Lądowisko może być wynajmowane do uprawiania sportów motorowych, ponadto po pasie mogą się poruszać samochody i maszyny rolnicze. W związku z powyższym obowiązuje bezwzględny zakaz lądowania bez każdorazowego wcześniejszego uzyskania zgody od zarządzającego na korzystanie z lądowiska.


 

 

Czytaj więcejZwiń
Podejście do lądowania
Lądowisko Arłamów
Podejście do lądowania
Trwa wczytywanie treści...
HOTEL ARŁAMÓW S.A. +48 13 443 10 00 +48 13 443 10 02 recepcja@arlamow.pl
Arłamów 38-700 Ustrzyki Dolne Polska
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij