Zapraszamy i zachęcamy do zapisania się na listę adresatów naszego cyklicznie przygotowywanego i rozsyłanego newslettera. Znajdą w nim Państwo nie tylko propozycje najciekawszych ofert pobytowych, ale także wybór aktualnych informacji o życiu w Hotelu**** ARŁAMÓW.

Zobacz film

Rezydencja

Historia połączona z nowoczesnością

Rezydencja to dawny obiekt Urzędu Rady Ministrów, który został wybudowany w latach 60-tych XX wieku jako zamknięty i utajniony ośrodek rządowy. Z ośrodka korzystali jedynie przedstawiciele najwyższych władz PRL oraz ich goście. Bywali tutaj między innymi: przywódca Jugosławii Josip Broz Tito, belgijski król Baudouin I z żoną Fabiolą, prezydent Francji Valèry Giscard d’Estaing, a także szachinszach Iranu Mohammad Reza Pahlawi z cesarzową Farah oraz brat cesarza książę Abdorez Pahlawi. W Arłamowie politykowano, biesiadowano i polowano. 

 

Podczas stanu wojennego (1982) Arłamów stał się miejscem internowania przewodniczącego „Solidarności”, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, późniejszego prezydenta RP - Lecha Wałęsy.

Obecnie historyczny "Arłamów" po gruntownym remoncie i modernizacji otrzymał nazwę "Rezydencja" i jest ogólnie dostępny dla odwiedzających go Gości. W jego skład, oprócz komfortowych pokoi i apartamentów, wchodzi restauracja à la carte, sala klubowa, bar, sala konferencyjna. Rezydencja - połączona  z budynkiem głównym podziemnym tunelem -  zgodnie z obowiązującą ustawą nie została objęta kategoryzacją.
Zobacz nasze pokoje »

MUZEUM SKARBÓW MATKI ZIEMI w Rezydencji 

Jedną z atrakcji kompleksu Arłamów jest Muzeum Skarbów Matki Ziemii, które otwarte zostało w grudniu 2015 roku dzięki współpracy między Stowarzyszeniem Natura Ziemi a Hotelem Arłamów. 

Czym są Skarby Matki Ziemi? Temat jest bardzo rozległy w przestrzeni i czasie. Skarb Matki Ziemii – to ziarnko piasku, ziarno minerału, kropla wody i w zasadzie wszystko co nas otacza. To czas uwięziony w skałach pod postacią skamieniałości i minerałów oraz czas, który nastąpi, w którym powstaną nowe „skarby”. 

Autorzy wystawy chcą przybliżyć odbiorcom drobny fragment tych skarbów. Pokazać cząstkę geologii, mineralogii, gemmologii i paleontologii w formie atrakcyjnej dla widza, dla którego słowo ‘geologia’ jest słowem tajemniczym i określającym dziedzinę, której nie zna, a która jest warta poznania.

 

Ekspozycja składa się z ponad 1900 egzemplarzy różnych okazów w towarzystwie setek mniejszych spotykanych zarówno w Polsce jak i na świecie. Wśród kamieni szlachetnych zwiedzających  na pewno zainteresują diamenty, rubiny, szafiry, szmaragdy. Prezentujemy dużą gamę kamieni kolorowych jak również pereł. 

W Muzeum znajdziemy także skamieniałości i blisko 200 odłamków meteorytów z całego świata.

Muzeum Skarbów Matki Ziemi zlokalizowane jest w historycznej Rezydencji na terenie kompleksu hotelowego Arłamów. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, w szczególności dzieci i młodzież szkolną. Informacje na temat godzin otwarcia oraz cennik dostępne są pod adresem muzeum@arlamow.pl

 

Czytaj więcejZwiń
Rezydencja Arłamów
Rezydencja Arłamów
Rezydencja Arłamów
Trwa wczytywanie treści...
HOTEL ARŁAMÓW S.A. +48 13 443 10 00 +48 13 443 10 02 recepcja@arlamow.pl
Arłamów 38-700 Ustrzyki Dolne Polska
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij